چگونه براساس فرم بدن لباس بپوشیم؟ | مجله اینترنتی بانی استایل

چگونه براساس فرم بدن لباس بپوشیم؟

اگر می‌خواهید بی نقص به نظر برسید (یا دست کم، زیبا) توجه داشتن به تناسب لباس تان ضروری است. اگر یک لباس سایز بزرگ تر از خودتان را انتخاب کنید، گویی که یک بچه هستید که لباس های بزرگتر هایش را پوشیده است. اگر لباسی بیش از حد تنگ بپوشید گویی که از فروشگاه گپ لباس کودکان خرید کرده اید، یا ممکن است بخش هایی از بدن تان را در معرض نمایش بگذارید که نباید به چشم بیایند. ما برخی از فرم های پایه را برای کمک به شما در کشف اینکه فرم بدن تان چیست و چگونه باید بر اساس فرم بدن تان لباس بپوشید، مشخص کرده‌ایم.

 

فرم بدن من چیست؟

احتمالاً اصطلاحاتی مانند “اکتومورفی” ، “آندومورفی ” و “مزومورفی” را در حوزه بدنسازی شنیده اید. در صورت آشنا نبودن ، اکتومورف کسی است که به طور طبیعی لاغر یا کم حجم است ، اندومورف کسی است که دارای بافت نرم و گرد و چربی بیشتری است و مزومورف کسی است که به راحتی عضله می آورد.

اما بیرون از فرم عضلانی، انواع هیکل مردانه دارای کادر و خصوصیات ذاتی است که بدون توجه به اینکه ماهیچه و وزن پایین دارید، تغییر چندانی نخواهد کرد. انواع مختلف بدن که در ادامه به آن‌ها اشاره می کنیم، تا حدودی با جثه های کوچک سروکار دارند. به عنوان مثال ، شما ممکن است با یک بدن ذوزنقه ای کوچک به یک بدن با فرم ذوزنقه بزرگتر تغییر وزن دهید ، اما نسبت های شما به همان صورت (ذوزنقه) باقی می مانند. ما در اینجا انواع مختلف فرم بدن مردان را شرح داده ایم تا بتوانید بر اساس آنها لباس بپوشید.

 

فرم بدن ذوزنقه ای

این فرم بدن به عنوان یک “بدن متوسط” در نظر گرفته می‌شود و این شکل از بدن توسط اکثر برند های لباس، پشتیبانی می شود.
بدن تان ذوزنقه ای است اگر:
• شانه‌هایتان کمی بیشتر از بخش پهن هستند و به نیمه بالایی حالت یک نوار باریک می‌دهند.
• شاید ورزش کنید، اما این مدل بدن با ورزش به دست نمی آید (به عکس توجه کنید).
• پاهایتان نیمه بالایی بدن تان را متعادل می‌کنند.
خوشبختانه، لباس‌هایی که به فرم ذوزنقه ای ارائه می‌شوند، بسیار خواهند بود. چون فرم بدن تان کاملا متنوع است، و این آزادی را دارید که لباس های بیشتری را امتحان کنید. از این موضوع به نفع خود استفاده کنید و کمد لباس متنوعی بسازید.

 

چگونه براساس فرم بدن خود لباس بپوشید:

به صورت روزانه:

• شلوار اسلیم فیت: شکل طبیعی خود را به نمایش بگذارید چون این استاندارد است. شما باید بتوانید شلوار “اسلیم فیت” بپوشید، گویی که لباس مذکور برای شما دوخته شده‌است.

• الگوها: در انتخاب لباس های طرح دار برای به چشم آمدن، آزاد هستید. از یک لباس طرح دار رنگ روشن استفاده کنید؛ چرا که تقریبا هیچ چیزی وجود ندارد که نتوانید به سراغش بروید.
• ساختار استاندارد: از آنجایی که فرم بدن متوازنی دارید، هر چیزی غیر از یک کراوات استاندارد کمی نامناسب به نظر می‌رسد. کراوات های باریک باعث می‌شود که شما پهن به نظر برسید و کراوات های خیلی بلند باعث می شود که قد کوتاه به نظر برسید. اگر واقعا به چیزی متفاوت نیاز دارید، به سراغ یک کراوات پاپیونی بروید.

با کت و شلوار:

• شلوار مناسب: از خیاط خود بخواهید کمی شکاف کوچک در شلوارتان ایجاد کرده یا آن را راستا کند، چون این بهترین شکل مناسب شلوار است و یک ساختار مدرن و امروزی به شما خواهد داد. با توجه به ظاهر روزمره خود، شلوار تان باید بدن تان را لمس کند (نه چسبیده) و یک تناسب باریک داشته باشد.
• میان تنه باریک خود را حفظ کنید: با سرشانه های کمی گشاد، می توانید از عدم تعادل بین نیمه بالا و پایین بدن تان اجتناب کنید. اما بیشتر ژاکت ها پیش از حد باریک هستند و به همین دلیل نباید برای ایجاد تناسب خوب با یک دوخت کوچک مجدد، مشکلی بوجود آید.

بیشتر بخوانید: اشتباهات رايج در انتخاب استايل شخصی

 

فرم بدن مستطیلی

افراد بلند و لاغر، که ممکن است گاهی به اصطلاح “نی قلیون” خوانده شوند شکل بدن مستطیل دارند.
فرم بدن مستطیلی دارید، اگر:
• شانه ‌هایتان به اندازه دور كمرتان صاف و باریک است.
• نیمه بالایی بدن تان با پاهای باریک تان به طور یکسان هماهنگ است.
• قدتان بالاتر از حد متوسط است
قد و نوع بدن لاغر شما می‌تواند هنگام جستجو برای پیدا کردن لباسی که متناسب با طول و هم عرض فرم بدن تان باشد، یک چالش بوجود آورد. لباس های پهن بدن تان را به فرم یک جعبه معمولی تبدیل می کنند، و الگوهای بزرگ فرم بدن تان را به شکلی تبدیل می کنند که انگار توسط پارچه بلعیده شده‌اید. در عوض به دنبال لایه ها و پارچه های سنگین بروید، زیرا این موارد یک حالت سنگین تر را روی بدن تان (به خصوص در نیمه بالایی) ایجاد می کنند.

 

چگونه بر اساس فرم بدن مستطیلی خود لباس بپوشید:

به صورت روزانه:

• لایه ها: بافت ها، کت ها و ژاکت ها ، یا کاپشن ها انواع لباس هایی هستند که وزنی را روی شانه های شما اضافه می کنند و همین باعث ایجاد یک ظاهر ذوزنقه ای می شود. پارچه های سنگین تر ، به طور کلی ، چشم را به سمت بالا می کشند و تناسب بیشتری را روی فرم بدن تان ایجاد می کنند.
• جزئیات روی شانه ها: بی ‌نقص برای تابستان هستند؛ آخرین کاری که باید انجام دهید انتخاب یک لایه دیگر است. رنگ و یا جزئیات بیشتر در قسمت بالای پیراهن این اثر را به صورت لایه‌ ای با کمی حرارت ایجاد خواهد کرد. سعی کنید چشم ها را به سمت بالا بکشید و شانه‌های خود را برجسته کنید تا یک ظاهر پهن تر روی فرم بدن خود ایجاد نمایید.
• شلوار اسلیم فیت مناسب: وجود یک تناسب در شلوار تان به شما کمک می‌کند نسبت های بدن تان را تحت کنترل داشته باشید. هر چیزی که باعث پهن تر نشان داده شدن بدن تان می شود لزوما مناسب نخواهد بود و در واقع باعث می‌شود که یک حجم پارچه زیاد روی فرم بدن خود داشته باشید.

با کت و شلوار:

• طول شلوار: شلوار شما باید بدون تو رفتگی و برآمدگی یک دست و سر راست باشد. در حالی که ظاهر برش خورده یک شلوار ممکن است مد روز باشد ، اما فرم بدن تان را از تعادل بین نیمه بالا و پایین دور می کند
• ژاکت‌ های زنانه: کاپشن های یقه انگلیسی یک بخش ضروری برای فرم بدن تان هستند ، زیرا ظاهر سینه شما را مستطیل تر جلوه می دهد. برخی از ساختار در شانه‌های شما نیز برای پر کردن نیمه بالایی شما ایده‌آل است.

بیشتر بخوانید: انتخاب بهترین لباس با رنگ پوست!

 

فرم بدن مثلث معکوس

 

گاهی اوقات فرم بدن تان مشکل قرارگیری در چارچوبی مشخص دارد. با این حال، تناسب در فرم بدن تان زیاد وجود ندارد، اما مانند یک ورزشکار یک بدن قوی هیکل دارید.
فرم بدن شما مثلثی است اگر:
• شانه ‌های تان بیش‌ترین قسمت بدن تان را تشکیل می دهند.
• دور کمر شما نسبت به کسی که دارای یک فرم ذوزنقه ای است ، مخروطی تر است.
• همچنین ممکن است حجم زیادی از عضله در ران هایتان داشته باشید.
این فرم بدن یکی از سخت ترین موارد برای انتخاب لباس است، چرا که اکثر برند ها برای تهیه لباس براساس این فرم گزینه های محدودی را ارائه می دهند. خوشبختانه ، فضای ورزشی به شما شانس پوشیدن چیز دیگری به غیر از پیراهن های ضد تعریق را می دهد.

 

چگونه بر اساس فرم بدن خود لباس بپوشید:

به صورت روزانه:

• شلوار راسته: به جای ایجاد ظاهر اندام باریک، کمی پارچه بیشتر در این بخش از بدن تان اضافه خواهد شد و ظاهری فیت و راحت بوجود می آورد.
• کت های ساده: این کت ها به ایجاد تناسب کمر و شانه هایتان کمک می‌کنند. کت ساده، شیب شانه‌ها را پوشش خواهد داد، در حالی که پایین کت، بخش بزرگی کمر شما را تنظیم خواهد کرد.
• کمربند ها: یک تاکتیک دیگر برای جلب توجه به پایین تنه، اضافه کردن کمربند به استایل تان است. چه شلوار کوتاه یا چه شلوار بلند به تن دارید، اضافه کردن یک کمربند با یک رنگ خاص، فرم بدن تان را کمی تغییر خواهد داد.

با کت و شلوار:

• از الگوهای متوسط استفاده کنید: از آنجایی که بالا تنه شما بزرگ‌تر است، الگوهایی را انتخاب کنید که در بالا تنه طرح کمتری دارد. خال ‌های کوچک و یا الگوهای پیچیده تری روی پیراهن شما بهترین خواهند بود.
• تنظیم ناحیه کمر: شما قطعا به یک توجه ویژه در شانه ‌ها نیاز دارید، بنابراین یک کت و شلوار با سایز بزرگتر را انتخاب کنید و به خیاط خود توصیه کنید آن را از کمر باریک بگیرد. اما ظاهر آن برای هر کسی تملق ‌آمیز نیست. با وجود میان تنه باریک خود، کت تان باید بیشتر خودنمایی کند.

 

 خرید آنلاین لباس مردانه 

 

فرم بدن مثلثی

ساختاری گردتر در شکم که پس از مثلث برعکس رایج تر است. اما این بدان معنا نیست که شما خارج از فرم هستید. گاهی اوقات فرم بدن مثلثی به عنوان “پدر فرم بدن” نامیده می شود.
این فرم بدن شما است اگر:
• بخش میانی بدن شما از شانه ‌های تان پهن تر است.
• پاهایتان شکل دارند و با نیمه بالایی شما متعادل شده ‌اند.
• شانه‌ های باریک تری دارید.
مهم‌ ترین چیزی که باید در مورد آن محتاط باشید، دور شدن از تلاش برای مخفی کردن شانه‌ هایتان است که می‌تواند باعث بزرگ به نظر رسیدن اطراف شکم تان شود. به نظر می ‌رسد که کار برای شما (به خصوص در بالا تنه) با فرم بدن مستطیلی، همپوشانی دارد.

 

چگونه بر اساس فرم بدن خود لباس بپوشید:

به صورت روزانه:

• ساختار شانه ها: از آنجایی که بخش میانی شما حجیم ترین قسمت بدن تان است، ساختار شانه ها برای متعادل کردن آن باید مورد توجه واقع شوند. این باعث به حداقل رساندن مرکز توجه روی کمر تان می‌ شود و باعث می‌شود که شما به نظر متناسب برسید.
• جزئیات رنگ در سینه تان: مجددا، هر چیزی که چشم ها را به بالا تا شانه ‌های شما جذب کند، بهترین انتخاب است. رنگ و جزئیاتی که چشم ‌ها را به سینه شما خیره می کنند، یک نگاه جذاب ‌تر برایتان خلق می کنند.
• شلوار پایه راست: انتخاب شلوار بسیار مهم است. هر چیز بیش از حد باریک، نظر ها را مستقیما به قسمت بزرگ بدن تان جلب خواهد کرد. یک شلوار کوتاه و جمع و جور به شما یک ظاهر متعادل و راحتی بیشتر می‌دهد.

با کت و شلوار:

• یک کت معمولی: حجم یک کت پهن بیش از حد به نیمه بالایی شما رنگ و لعاب می دهد. در عوض، بهتر است یک جلیقه کلاسیک بپوشید که نزدیک شکم تان قرار دارد. شانه‌ های پهن تر چشم‌ ها را به سمت خود جذب می کنند و با این لباس رسمی ‌تر، میان تنه شما متعادل تر به نظر می رسد.
• پیراهن لباس تیره ‌تر: یک رنگ تیره ‌تر می ‌تواند جذاب‌ تر از پیراهن سفید استاندارد برای شما باشد. این نوع پیراهن چشم ها را به نیمه بالایی بدن تان نزدیک کرده و یک ظاهر تک ‌رنگ عالی با بقیه کت و شلوار شما ایجاد خواهد کرد

 

منبع: ties

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *