ترکیب رنگ لباس هایی که شما را خوشتیپ نشان می دهند. | مجله بانی استایل

ترکیب رنگ لباس هایی که شما را خوشتیپ نشان می دهند.

چرا ترکیب رنگ لباس مهم است؟ چون رنگ ها مهم اند؛ این رنگ ها هستند که به دنیای لباس های ما جلوه می بخشند. حتی رنگ های خنثی مثل سفید، کرم، مشکی یا خاکستری. اینکه ترکیب رنگ لباس هایتان یک هماهنگی یا هارمونی داشته باشند شما را در دسته ی خوشتیپ ها و بد تیپ ها قرار می دهند. پس لزوما قرار نیست لباس مارک دار یا گران بپوشیم و به این واسطه خوش پوش به نظر برسیم. همه چیز به یک مفهوم کلی برمی گردد: ترکیب رنگ لباس. تا وقتی که از این مفهوم علمی نداشته باشید، حتی اگر کمدی پر از لباس برند و شیک داشته باشید، بد تیپ به نظر خواهید رسید. در زبان عامه به این موضوع تیپ خز می گویند.

حالا برای اینکه بد لباس به نظر نرسیم و ست لباس خوبی داشته باشیم، چه باید بکنیم؟ باید از رنگ ها و مکمل ها و آنهایی که با هم هارمونی ایجاد می کنند، آنهایی که اصلا نباید با هم پوشیده شوند و آنهایی که در کنار یکدیگر معجزه میکنند، باخبر باشید. در این مطلب ما به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

 

ترکیب رنگ لباس بخشی از شخصیت شماست!

در واقع ترکیب رنگ یک مجموعه لباس که برای محیط کار، مهمانی، تحصیل، و غیره انتخاب می کنید، بخشی از شخصیت شما را نشان می دهد. اینکه، برای کوچکترین بخش های لباس پوشیدن تان وقت می گذارید و از آن سرسری عبور نمی کنید. آیا تا به حال شخصی را با ترکیب رنگ لباس درست دیده اید و به سلیقه و حوصله او غبطه خورده اید؟

ترکیب رنگ لباس ها و پیدا کردن آنها کار چندان سختی نیست. شما باید این را به یک عادت تبدیل کنید. ایده های ترکیب رنگ لباس از رنگ های گرم و جذب کننده مثل سبز و زرد تا رنگ های خنثی و ملایم مثل خاکستری را شامل می شوند. حالا تصور کنید بخواهید این موارد را با هم ترکیب کنید.

 

مفهوم ترکیب رنگ لباس ها

اول، پیش از هر ترکیب خودسرانه بیایید با هم به این ترکیب رنگی نگاهی بیندازیم.

در بسیاری از موارد گفته می شود، پوشیدن رنگ های موجود در این نمودار دایره ای که روبروی هم قرار میگیرند (رنگ های مکمل)، ترکیب رنگ لباس درستی پدید می آورند که کاملا اشتباه است. ترکیب زرد و بنفش اگرچه می تواند خوب باشد، اما درست نیست.

در عوض اگر دقت بیشتری به این چرخه رنگ ها داشته باشید به خوبی متوجه می شوید که مثلا رنگ های کنار هم ترکیب جذابی درست می کنند. ترکیب رنگ زرد و سبز، قرمز و آبی تیره، یا حتی آبی نسبتا تیره و صورتی روشن. پس برای ست کردن بهتر است از رنگ های مکمل استفاده کنید که یکی از این رنگ ها ملایم تر از دیگری هستند. یا انتخاب رنگ های مشابه که در یک دسته جای می گیرند می توانند به شما کمک کنند تا ترکیب رنگ لباس بهتری داشته باشید.

برای اینکه انتخاب و ترکیب رنگ لباس بهتری داشته باشید حتی می توانید یک لباس را از بین رنگ های اصلی انتخاب کنید و سپس برای مابقی اجزا رنگ های هماهنگ یا مکمل آن را انتخاب نمایید. رنگ های اصلی شامل رنگ های زرد، آبی و قرمز هستند. این رنگ ها در ترکیب با یکدیگر، دیگر رنگ های موجود را می سازند.

ترکیب رنگ هایی که در کنار هم قرار می گیرند، در واقع یک انتخاب آگاهانه و تا حدی غیر ریسکی هستند که ظاهر شما را جذاب نشان می دهند و اما انتخاب رنگ های متضاد هم در گروه مقابل (سرد یا گرم) شما را وارد چالش و ترکیب رنگ لباس جسورانه می کنند.

برای اینکه تماما از رنگ های سرد یا گرم در کل استایل خود استفاده نکنید یا آنها را تنظیم کنید می توانید به سراغ رنگ های خنثی مثل مشکی یا سفید یا کرمی و خاکستری بروید. این تقریبا مثل ایجاد یک تعادل بهینه است. قرار نیست سرتاپا رنگ سرد یا گرم یا هر دو داشته باشیم.

 

اضافه کردن رنگ های خنثی به ترکیب رنگ لباس

رنگ های خنثی یا نچرال، مثل سفید و کرمی که به آنها ته رنگ می گویند اصولا به ترکیب رنگ لباس هایی اضافه می شوند که تماما تیره هستند. مثلا اگر شما سیاه و آبی تیره را با هم ست کردید، اضافه کردن رنگ سفید به این ترکیب میتواند آن را از یکنواختی و تیرگی کامل در بیاورد. در مقابل، پوشیدن رنگ های روشن مثل زرد و سبز در کنار مشکی یا خاکستری روشن به استایل شما رنگ و لعاب دیگری می بخشد و آن را از ظاهری تماما روشن در می آورد. به این دو به ترتیب ته رنگ و سایه رنگ میگویند.

آشنایی با رایج ترین ترکیب رنگ لباس ها

 

در ادامه به بررسی رایج ترین و بهترین ترکیب رنگ لباس ها می پردازیم. شما از این مرحله می توانید خودتان با توجه به ساختار رنگ ها، ترکیب رنگ لباس های دیگری خلق کنید و تیپ خود را از یکنواختی خارج کنید.

 

• ترکیب رنگ لباس زرد و سبز

ترکیب سبز و زرد چشم نواز است. ترکیب یک رنگ تیره و روشن یا همان سرد و گرم، یک جسارت ویژه به استایل شما می بخشد و اجازه می دهد با دیگر رنگ های خنثی یا رنگ هایی که در رده سبز کمرنگ، خردلی، لیمویی و مواردی از این دست قرار می گیرند، به تکامل برسد.

برای ترکیب این دو رنگ ایده های مختلفی وجود دارد. شما می توانید مانتو زرد را با دامن یا شلوار خاکستری ست کنید و از یک پیراهن سفید هم استفاده کنید. اضافه کردن اکسسوری های همرنگ نیز به بهبود این استایل کمک می کند.

 

• ترکیب رنگ لباس قرمز یا نارنجی با آبی

ترکیب جین آبی و لباس های قرمز، گزینه ی معمول و جذابی است که بسیاری از افراد آن را انتخاب می کنند. شما حتی می توانید کفش های اسپرت قرمز یا کفش های پاشنه بلند قرمز یا کیف را با رنگ آبی لباس های خود ست کنید. اضافه کردن ترکیبات رنگی اکسسوری به یک استایل یکدست کمک می کند تا شما استایل متفاوتی داشته باشید.

رنگ آبی، این قابلیت را دارد که با بسیاری از رنگ ها حتی زرد یا فیروزه ای ست شود. چرا که جزء رنگ های اصلی به حساب می آید و خود این رنگ سازنده بسیاری از رنگ های دیگر است که می توانند با آن هارمونی رنگی جذابی تولید کنند. برای افزودن درخشندگی و عمق رنگ بیشتر در این ترکیب رنگ لباس ها، پیشنهاد می شود تا از رنگ های خنثی روشن استفاده کنید.

ترکیب رنگ نارنجی نیز یک انتخاب جسورانه است. تُن های مختلفی از رنگ نارنجی وجود دارند که می توانند با آبی ست شوند. اصولا افراد، شلوار نارنجی را با پیراهن یا مانتو نارنجی انتخاب می کنند. ترکیب نارنجی تیره با آبی جذاب است و باید توجه ویژه ای به این نکته داشته باشید که رنگ پوست تان با این رنگ ها هماهنگی دارد یا خیر. برای درک بهتر می توانید به سراغ مطلب انتخاب بهترین لباس با رنگ پوست هماهنگ، در سایت بانی استایل بروید.

 

• ترکیب رنگ لباس قهوه ای مایل به زرد با بلوطی

شما می توانید به جز رنگ های گرم و سرد، رنگ های خنثی را هم با هم ست کنید. ترکیب رنگ لباس بلوطی یا خرمایی با قهوه ای مایل به زرد، نسکافه ای، کرمی و مواردی که در این رده رنگی جای میگیرند بسیار چشم نواز هستند. اصولا این دسته رنگ برای انواع پوست مناسب است.
شما می توانید با اکسسوری های همرنگ این دسته رنگ ها، استایل جالبی داشته باشید. مهم ترین نکته در این ترکیب رنگ لباس این است که رده رنگ های خنثی نامبرده شده را حفظ کنید و ناغافل آن را با یک رنگ بسیار جیغ یا تیره خراب نکنید. در این استایل همه چیز ملایم است ولی جذابیت خاص خودش را دارد.

بیشتر بخوانید: چرا رنگ سال 2020 آبی کلاسیک شد؟

 

• ترکیب رنگ لباس صورتی و خاکستری

این ترکیب، یک ترکیب رنگ لباس محبوب است که سالهاست طرفداران خودش را دارد. پررنگ تر بودن یا کمرنگ تر بودن رنگ های صورتی و خاکستری در این ترکیب برعهده سلیقه خودتان است اما، توجه داشته باشید که در انتخاب این طیف رنگی، محتاطانه عمل کنید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

 

• ترکیب رنگ لباس سفید و بنفش

رنگ هایی مثل بنفش یا نارنجی رنگ های خاصی هستند که انتخابشان برای ترکیب رنگ لباس در یک استایل روزمره یا خاص نیاز به دقت و توجه بالایی دارد. توجه داشته باشید که شما می توانید آن را با سفید یا حتی آبی هماهنگ کنید. رنگ سفید به بنفش جلوه دیگری می دهد و آن را بیشتر از آنچه که هست به نمایش می گذارد. برای اینکه استایل خود را از کرختی در بیاورید، می توانید با اکسسوری های طلایی آن را جلوه دیگری ببخشید و حتی برای یک مراسم مهمانی معمول از این ترکیب رنگ استفاده کنید.

 

• ترکیب رنگ لباس مرجانی با آبی تیره

یک حالت مرجانی (که در واقع رنگ سال 2018 هم بود) به بسیاری از خانم ها و آقایان اجازه داد تا رنگ های مکمل یا هارمونی ترکیب رنگی با آن پیدا کنند که در نوع خود جذاب و شیک هستند. این ترکیب رنگ لباس تابستانی اعتماد به نفس بیشتری به استایل شما می دهد و انتخاب کنتراست رنگی درست (کمرنگ یا پررنگ) از مرجانی و آبی تیره، باعث می شود تا زیباتر به نظر برسید. حتی می توانید این ترکیب رنگ را مثل روش ترکیب رنگ لباس آبی و قرمز در اکسسوری ها ایجاد کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *