رویه‌های بازگرداندن کالا


تعویض و بازگشت کالا

اگر درخواست تعویض و یا مرجوع کالا را دارید، ابتدا با بخش خدمات پس از فروش بانی استایل 06632726069 تماس بگیرید.
از ارسال کالا بدون هماهنگی جدا خودداری فرمایید.

لطفا توجه داشته باشید که برچسب زدن، نوشتن توضیحات و یا مخدوش کردن جعبه ی اصلی کالا ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

کالای مرجوعی خود را حتما در جعبه ی پست قرار داده و ارسال نمایید، در غیر این صورت، هرگونه آسیب و یا تغییر شکل احتمالی در کالا، مسئولیتی را متوجه بانی استایل نمی کند و ضمانت کالا از بین خواهد رفت.

حتما فاکتور کالا را با محصول خود ارسال نمایید.

برای ساکنین نورآباد، حداکثر تا ۳ روز کاری پس از ثبت درخواست تعویض یا عودت محصول، پیک بانی استایل جهت دریافت محصول به شما مراجعه می نماید.

در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به عهده مشتری است و بانی استایل تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.

نکته مهم: لطفا توجه داشته باشید که هزینه ی بازگشت کالا فقط در صورتی به حساب مشتری واریز می شود که قبض شرکت پست، همراه با محصول ارسالی برای فروشگاه ارسال شود و عدم ارسال آن، هیچ مسئولیتی را متوجه بانی استایل نمی کند.

 

——————————————————————————————————————————————————————————–

روند رسیدگی به درخواست مشتری پس از دریافت کالا توسط بانی استایل:

کارشناسان خدمات پس از فروش بانی استایل پس از دریافت محصول، آن را بررسی می کنند. در صورتی که از طرف مشتری ایرادی اعلام شده باشد و یا مشتری صرفا درخواست تعویض و یا عودت محصول را داشته باشد، پس از تایید محصول، توسط کارشناسان بانی استایل این امر میسر است.

نکته مهم: پروسه تعویض محصول حدود 2 روز کاری از زمان دریافت محصول به طول می انجامد. لازم به ذکر است که در زمان حراج ممکن است این بازه تا 1 هفته طول بکشد.

نکته مهم: اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض، حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و بانی استایل در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی ندارد و در صورت درخواست مشتری، فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا مطابق فاکتور مشتری را می‌پذیرد. پس از تایید محصول توسط کارشناسان بانی استایل، واریز هزینه ۲ روز کاری به طول خواهد انجامید.