راهنمای انتخاب بهترین مدل لباس بارداری

راهنمای انتخاب بهترین مدل لباس بارداری

اهمیت آشنایی با مدل لباس بارداری بلند، کوتاه، مجلسی، راحتی و غیره، برای خانم هایی که قرار است 9 ماه متوالی را با شرایط خاص و ویژه سر کنند قابل چشم پوشی نیست. در گذشته، بسیاری از خانم ها مجبور بودند با خرید لباس های گشاد یا تغییر سایز لباس های قبلی برای خود چند دست لباس بارداری دست و پا کنند. اما امروزه ما ملزم به انجام چنین کاری نیستیم. تنوع مدل لباس بارداری به همه خانم ها در سراسر دنیا این اجازه را می دهد تا لباس های زیبایی بپوشند و طرح های متنوع را با اشکال خاص امتحان کنند.

اما اگر مرتبه اولی است که می خواهید لباس بارداری را انتخاب کنید، ممکن است سوالات بسیاری در مورد لباس‌های زایمان داشته باشید، مثلا «آیا واقعا به آن‌ها نیاز دارم؟» یا «چطور می‌توانم بدون خرج اضافه مدل لباس بارداری مناسب خود را پیدا کنم؟» در اینجا توصیه‌هایی در مورد همه چیز از طرح لباس تا انتخاب گزینه هایی که در فواصل زمانی به دلیل تغییر سایز ممکن است به آنها نیاز داشته باشید آورده شده است. پس با این مطلب همراه باشید.

 

آیا واقعا به مدل لباس بارداری مختلف نیاز دارید؟

برخی مادران اولین بار قادر به پوشیدن لباس‌های معمولی خود، به ویژه لباس‌های زنانه معمولی و دیگر اقلام گشاد هستند و هرگز مجبور به خرید لباس بارداری در طرح ها و مدل های مختلف نیستند. در همین حال، برخی دیگر از خانم ها در طی پیشروی در ماه ها متوجه می‌شوند که پوشیدن لباس های معمولی سابق تا حد زیادی دشوار است و دیگر احساس راحتی قبل را ندارند. این موضوع کاملا طبیعی است. شما تغییر سایز را نه فقط در شکم و پهلو ها که در مابقی اندام بدن حس می کنید و باید به فکر یک یا چند مدل لباس بارداری راحت باشید.

این موضوع به اولویت و آسایش شخصی شما مربوط می‌شود. اگر لباس هایتان برایتان تنگ شده اند سعی کنید مدل های متنوع لباس بارداری را به صورت آنلاین بررسی کنید. بررسی آنلاین این لباس ها به شما اجازه می دهد تا دقیق تر متوجه شوید که به عنوان مثال فلان لباس چه ویژگی هایی دارد و برای پوشیدن در چه فصلی مناسب تر است.

فقط به خاطر داشته باشید که پوشیدن لباس‌های تنگ در دوران بارداری به طور کلی توصیه نمی‌شود. علاوه بر احساس محدود شدن به واسطه این لباس ها، لباس‌های تنگ می‌توانند منجر به مشکلات متعددی شوند. برای مثال، پوشیدن یک لباس محکم در حالی که باردار هستید می‌تواند باعث درد در بخش‌های مختلف بدن شود. هم چنین این کار می‌تواند گردش خون را کاهش داده و حتی ممکن است منجر به عفونت‌های قارچی شود. پس مراقب باشید. در نتیجه، اگر در لباس خود کم‌کم احساس ناراحتی می کنید و پوشیدن آن باعث ناراحتی تان می‌شود، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به کمد تان سری بزنید و برای تغییرات آماده شوید.

مدل لباس بارداری

 

همگام شدن با شرایط مربوط به تغییر بدن در دوران بارداری

برای برخی از زنان، با افزایش وزن و با پیشرفت بارداری برای مقابله با آن راه های گوناگونی را انتخاب می کنند. مقابله با این حقیقت که بسیاری از مردم راجع به افزایش سایز و اندام شما نظر می دهند طبیعی است ولی بسیاری از افراد برای پوشاندن این موضوع به سراغ مدل لباس بارداری های تنگ می روند. نباید اجازه دهید ترس از بزرگ‌تر شدن اندامتان، شما را از توجه به اصول پوشش مناسب و شیک در دوران بارداری باز دارد. در اینجا به چند نکته در مورد نحوه برخورد با بدن در حال تغییر اشاره می‌کنیم و مدل لباس بارداری مناسب با آن را بررسی خواهیم کرد.

به خودتان وقفه‌ای بدهید.

به خاطر داشته باشید که بدن در حال رشد است و شکم برآمده شما فقط یادآور معجزه ای است که در درون تان رشد می‌کند. به خودتان یادآوری کنید که باردار بودن همیشه آسان نیست و سختی های خاص خود را دارد. اجازه ندهید ترس در مورد اندازه و یا افزایش وزن شما را از لذت بردن از این واقعیت که زندگی را به فرد دیگر هدیه می‌دهید، دور کند.

 

مقایسه خود با دیگران را رها کنید.

زنان بسیاری نگران این هستند که بدن آن‌ها نسبت به زنان دیگر زیباتر است یا زشت تر. این بازی مقایسه ظالمانه است و هیچ کمکی به شما نمی‌کند. در حقیقت، مقایسه خود با دیگران نه تنها منجر به بهبود وضعیت ظاهری شما در پوشش نمی شود بلکه باعث شکل گیری کلی نارضایتی در درون تان می‌شود.

در عوض به خودتان یادآوری کنید که این یک تغییر برای سبک پوشش است بنابراین، وقت خود را صرف مقایسه خود با دیگران نکنید و به جای آن به دنبال لباس های بارداری و مدل لباس بارداری باشید که شما را مثل همیشه شیک و جذاب نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: خوشتیپ شدن خانم ها به چه عواملی وابسته است؟

 

استایل بیرون از خانه با لباس بارداری

شاید اولین فکری که در ذهنتان برای خرید لباس بارداری یا چک کردن مدل لباس بارداری جدید نقش ببندد مربوط به لباس محیط خانه یا مهمانی باشد. اما شما می توانید برای بیرون رفتن از خانه
ست های جذاب انتخاب کنید. پوشیدن ژاکت یا مانتو های گشاد بلند که بخشی از پف یا حجیم بودن اندامتان را می پوشانند گزینه ی مناسبی است. از طرح های شاد در کنار رنگ های تیره و یا خنثی استفاده کنید تا جلوه ی دیگری به استایل خود ببخشید. شما می توانید حتی یک لباس بارداری بلند جین یا کتان را برای این منظور انتخاب کنید که مدل های آن در بازار کم نیستند.

 

خرید تاپ ها، ژاکت ها و بلوز های بارداری

خرید کردن با توجه به مدل لباس بارداری های جدید یک هوشمندی زنانه نیز می طلبد. مدل لباس بارداری های آزاد دکمه دار از لباس های تنگ جلو بسته که محدودیت بیشتری برایتان ایجاد می کنند بهترند. سعی کنید به سراغ آن مدل لباس بارداری بروید که دست شما را برای افزایش سایز بدن باز می گذارد و به قول معروف باعث ایجاد محدودیت به خصوص در ناحیه شکم تان نمی شود.

در ماه های آخر بارداری بسته به سایز اصلی خود می توانید به سراغ مدل لباس بارداری های 2X لارج یا 3X لارج بروید تا آزادی پوشش بیشتری داشته باشید. این موضوع نه فقط برای لباس های راحتی بلکه برای ژاکت ها، تاپ ها، بلوز ها و موارد دیگر مرتبط با مدل لباس بارداری نیز صدق می کند.

به عنوان مثال سعی کنید از بلوز هایی استفاده کنید که یک حالت کش دار در زیر سینه ها دارند و از پایین آزادترند. لباس هایی که حالت چسبان دارند نیز باید از این ناحیه آزاد باشند تا پس از افزایش سایز احساس تنگی یا جمع شدن لباس را نداشته باشید. آزاد بودن بخش انتهایی لباس حتی در صورت کوتاه بودن، یک مزیت به حساب می آید. مانند تصویر زیر:

 خرید اینترنتی لباس بارداری 

 

مدل لباس بارداری با شلوار جین

اگر در طول تابستان باردار هستید تنها باید یک شلوار جین هم بخرید. پیدا کردن شلوار جین متناسب با فرم بدن و مدل تیشرت یا دیگر لباس بارداری کمی سخت است. اگر می‌خواهید تعداد زیادی شلوار جین بخرید، می‌توانید گزینه های ارزان و گشاد تر را نیز پیدا کنید که از ناحیه بالا تنه تنگ و از ناحیه پایین تنه کمی جمع ترند. متناسب بودن سایز شلوار در قسمت ران روی زیبایی پوشش تان تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. اگر چنین شلواری پیدا نکردید جای نگرانی نیست. از تیشرت های بلند و گشاد یا دیگر مدل لباس بارداری استفاده کنید که تا حدی روی ران شما قرار می گیرد. این دست لباس ها هم خنک تر هستند و هم استایل فری به پوشش تان می دهند. حتی انتخاب ژاکت ها در فصل زمستان هم می تواند شامل این حُقه باشد.

 

مدل لباس بارداری راحتی

انتخاب مدل لباس بارداری راحتی چندان به اندازه محیط بیرون خانه و مهمانی اهمیت دارد. انواع و اقسام مدل لباس بارداری های بلند، پیژامه، بلوز، پیراهن، تیشرت و تاپ با طرح های مختلف و رنگ های متنوع برای انتخاب در دسترس هستند. تنها نکته ای که در این رابطه باید به آن توجه داشته باشید جنس پارچه و تناسب آن برای فصل هستند. شما حتی می توانید با انتخاب چند لباس مختلف یک ست جالب در خانه برای خود ایجاد کنید. عموما مدل لباس بارداری راحتی از نواحی شکم و پهلو ها کمی آزاد ترند و به این واسطه شما امکان انتخاب راحت تر را خواهید داشت. پارچه های نخی و پنبه ای بهترین گزینه هایی هستند که عبور هوا و عدم شکل گیری قارچ در آنها مشهود است و بدن تان نیز داخل آنها حس راحتی بیشتری خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: نگاهی به شکل گیری و رشد صنعت مد و پوشاک

 

پیشگیری، بهتر از درمان!

مهم ترین موضوعی که شاید توجه به آن در وهله اول حتی قبل از خرید و بررسی مدل لباس بارداری مشهود نباشد این است که از قبل به فکر تغییر سایز لباس ها باشید. چون حتی اگر شخصی ریز نقش باشید باز هم تغییر سایز 2x امری قابل پیش بینی است. برای اینکه با آرامش و حساب شده عمل کنید بعد از شروع ماه های نخست به فکر خرید و بررسی مدل لباس بارداری های جدید و جذاب باشید.

سعی کنید برای لباس هایی که تغییر سایز آنها امکان پذیر نیست از تغییر سایز و بزرگ کردن آن استفاده کنید. تدابیر لازم در این رابطه به لباس های زیر و اکسسوری هایی مانند کفش ها مربوط می شوند.

 

 مجله اینترنتی بانی استایل 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *