کد های اصلی استایل کژوال زنانه کدامند؟ | مجله اینترنتی بانی استایل

کدهای اصلی استایل کژوال زنانه کدامند؟

آیا به یک مراسم یا یک مهمانی می ‌روید و مطمئن نیستید که چگونه “غیر رسمی” لباس بپوشید؟ شاید با خودتان فکر کنید که داشتن یک استایل معمولی که هم شیک باشد و هم نه چندان رسمی چیست؟ اگر طرفدار کفش ورزشی و شلوار جین و یک تاپ قشنگ هستید، استایل کژوال زنانه بهترین انتخاب ممکن برای شماست.

کژوال (Casual) در مد و فشن به معنی هر نوع لباسی است که ساده است و ویژگی های زرق و برق دار یا خاص و کلیدی را ندارد؛ استایل کژوال زنانه یعنی سادگی در عین به خرج دادن ظرافت در پوشش و تنظیم لباس ها بر اساس تناژ رنگ و راحتی! اگر می خواهید استایل عادی روزمره داشته باشید اما در عین حال شیک به نظر برسید پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

انتخاب لباس معمولی چندان آسان نیست. شلوار ها؛ تی شرت ها، مانتو ها، شال و کفش هر کدام در دنیای استایل کژوال برای خود معنایی دارند، با اینکه اکثر آنها در کنار هم یک استایل غیر رسمی و غیر جدی را تشکیل می دهند، اما پوشیدن صرفا چند لباس ساده به معنی انتخاب استایل کژوال نیست؛ در واقع شما باید لباس ‌های مختلف را با لباس ‌های خودتان ترکیب کنید، و هیچ کس نمی تواند با یکی دو بار پوشیدن استایل کژوال زنانه ادعا کند که توانایی و تبحر خاصی در این استایل دارد.

 

قانون ها و کد های استایل کژوال زنانه

چه با دوستان تان بیرون می ‌روید، یا اقدام به رفتن به محل کارتان می کنید، انتخاب استایل کژوال زنانه بهترین گزینه است. قوانین پوششی استایل کژوال زنانه معمولا شامل شلوار جین، تی‌ شرت، لباس ورزشی، و کاپشن است. اگر دامن و کفش ورزشی را ترجیح می‌دهید، حتما آنها را انتخاب کنید! توجه اصلی این استایل بر سادگی و راحتی هر چه بیشتر شماست. پس اگر دامن را به شلوار ترجیح می دهید حتما آن را انتخاب نمایید. چرا که، هیچ نیازی به پوشیدن کفش یا زیاده ‌روی کردن در انتخاب اکسسوری ها نیست، فقط چیزی را بپوشید که سبک و راحت باشد.

لباس های ساحلی بلند یا دامن ها که بسیار شیک هستند، برای پوشیدن لباس های ساده در تعطیلات آخر هفته انتخاب مناسبی هستند. البته، استایل کژوال زنانه به این معنا نیست که باید لباس بدون طرح ساده بپوشید. انتخاب یک دامن یا لباس ساحلی طرح دار یا یک پیراهن هم می تواند از سادگی زیاد شما جلوگیری کرده و به آن زیبایی دو چندانی ببخشد؛ مانند یک دامن و پیراهن آستین کوتاه، بستن دکمه بالایی پیراهن و همه نوع لوازم جانبی، از جواهر و شال تا صندل و کلاه ‌ها. همچنین شلوار جین مناسب که از ناحیه دم پا تنگ تر از سایر نواحی باشد به این اقلام پوششی در استایل کژوال زنانه شکل و ظاهر دیگری می بخشد.

استایل کژوال زنان به سبک عادی اسمارت، یک قانون پوشش است که اغلب می ‌تواند با بسیاری دیگر از جنبه های قوانین این استایل اشتباه گرفته شود. این شیوه شامل یک بخش از لباس عادی و معمولی مثل تیشرت در نیم تنه بالا و یک لباس نسبتا رسمی در نیم تنه پایینی است. خیلی ها، شلوار جین را به این منظور انتخاب می کنند، که یک راه ساده برای انتخاب لباس است که گویی در حال رفتن به یک مهمانی عالی با دوستان هستید و یا قصد دارید به سرکار بروید. یک دامن باریک، یک کاپشن جذاب به رنگ شاد همیشه یک گزینه عالی در استایل کژوال زنانه است. تنها برای تکمیل زیبایی استایل خود، بین کفش های پاشنه بلند و کفش ‌های کتانی، دومین گزینه را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: خوشتیپ شدن خانم ها به چه عواملی وابسته است؟

 

چه موقع باید استایل کژوال زنانه را انتخاب کنید؟

استایل کژوال زنانه هوشمندانه و راحت، یک کد لباس استاندارد است و برای بسیاری از رویدادها، از جمله شام، عروسی، مهمانی، و غیره کارکرد های متعددی دارد. خوشبختانه، نوع موقعیت می‌ تواند به شما کمک کند تا اقلام مربوط به این استایل را به راحتی انتخاب کنید. بنابراین، زمانی که برای خرید یا انتخاب لباس خود برنامه‌ ریزی می‌کنید، به یاد داشته باشید که عملکرد، موقعیت و سایر میهمانان ها ابتدایی ترین اولویت ها در انتخاب این استایل هستند.

 

پوشش رسمی در استایل کژوال زنانه چیست؟

پوشیدن لباس برای محیط کسب ‌و کار کار یک کد استاندارد در استایل کژوال دارد. در حالی که نوع پوشش بسته به محل کار شما می‌تواند متفاوت باشد، به طور کلی به سراغ لباس‌ های مناسب که نه چندان رسمی و نه چندان صمیمانه و غیر جدی هستند رو بیاورید.

هدف این است که با چند دست لباس، هم جذاب باشید هم رسمی! یک گزینه عالی برای پوشیدن لباس به شیوه استایل کژوال رسمی شلوار سیاه، یک بلوز روشن (مثلا سفید) و برخی جواهرات سبک و ریز است. همچنین می توانید کت های زنانه را انتخاب کنید که در سالهای اخیر بسیار ترند شده اند.

بیشتر بخوانید: انتخاب بهترین لباس با رنگ پوست!

 

اقلام پوششی رایج در استایل کژوال کدامند؟

برخی از مواردی که در این استایل همیشگی هستند و در واقع چارچوب اصلی آن را تشکیل می دهند شامل موارد زیر می باشند:

1. تی شرت ها

پوشیدن یک تی شرت نسبتا ساده/ کاملا ساده در استایل کژوال زنانه می تواند فرم فانتزی و جذابی به آن بدهد، چرا که اولین گزینه ای است که در نیم تنه بالایی شما چشم ها را به سمت خود جذب می کند؛ می توانید یک تیشرت را با یک جفت کفش و بوت بپوشید. اگر سبک زنانه بیشتری را ترجیح می‌دهید، دامن و صندل های زنانه بهترین انتخاب در این زمینه به شمار می آیند. تنها کافیست اکسسوری لازم برای تکمیل کردن استایل خود را انتخاب کنید و در نهایت همه چیز برای بیرون رفتن آماده خواهد بود.

 خرید اینترنتی تی شرت زنانه 

2. هودی ها و سویشرت ها

هودی ها، سویشرت ها و اقلامی از این دست برای مجالس دوستانه و دورهمی های صمیمانه مناسب ترند. پوشیدن شلوار های گشاد یا تنگ (بسته به تنگ یا گشاد بودن یا بلند بودن هودی مورد نظر) به شما کمک می کنند تا بهتر و زیباتر به نظر برسید. این اقلام در فصل های سرد خصوصا با یک شلوار چرمی بسیار مناسب خواهند بود؟ تنها همین دو لباس می توانند استایل کژوال زنانه شما را تکمیل کنند. اگر می خواهید فرم پوشش خود را از سادگی در آورید توصیه می کنیم که یک گردنبند مناسب را هم به این چیدمان اضافه کنید.

 خرید سویشرت و هودی زنانه 

3. لباس های جین

چه چیز بهتری نسبت به یک شلوار جین و یک تاپ قشنگ وجود دارد؟ مدل “دهه 70 اروپا” که لباس های جین در آن خودنمایی بیشتری داشتند به شما کمک می کند تا یک استایل کژوال زنانه داشته باشید. تنها تغییری که می توانید در این نوع پوشش بدهید این است که از یک تی شرت رنگی و بوت زیبا استفاده کنید. اگر به یک مهمانی می روید، کفش‌ های کتانی خود را با کفش های راحتی تعویض کنید. این کار باعث می شود تا استایل کژوال ساده تر و مناسب تری داشته باشید.

 خرید شلوار جین زنانه 

4. دامن

منظور در اینجا انواع و اقسام دامن هایی است که با آنها احساس راحتی می کنید، نه فقط دامن های کلاسیک. انتخاب یک تی ‌شرت با دامن بلند و ترکیب کردن الگوهای آنها با یکدیگر انتخاب مناسبی در استایل کژوال زنانه به حساب می آید. یک لباس را با کمک یک جفت بوت ضخیم و یک کاپشن برای فصل هایی مثل پاییز و زمستان با اکسسوری هایی مثل گوشواره یا یک دست ‌بند ظریف مناسب هستند. شما حتی می توانید برای قرار های نسبتا رسمی از این استایل استفاده کنید. با توجه به اینکه امروزه استفاده از دامن ها بسیار فراگیر شده است، شما می توانید از انواع طرح دار آنها برای استایل کژوال زنانه خود استفاده کنید.

 خرید دامن زنانه 

 

 

5. لباس های ساحلی بلند

برای داشتن یک استایل تابستانی انتخاب لباس های ساحلی بلند (ماکسی) انتخاب مناسبی هستند که شما را از شر گرما و عرق کردن مداوم نجات می دهند. فرقی نمی‌کند که شما طرفدار الگوهای برجسته و یا یک ترکیب کتانی هستید، با این حال یک لباس ساحلی زیبا می تواند استایل کژوال روزمره شما را دچار تحول کرده و به آن رنگ و لعاب تازه ای ببخشد. بسته به موقعیتی که برای آن لباس می پوشید، می‌ توانید این لباس را با لوازم جانبی ساده ست کنید. سعی کنید تا کمر خود را با کمک یک کمربند بزرگ ‌تر نشان دهید. البته برخی ها هم ترجیح می دهند که لباس های ساحلی را در استایل کژوال زنانه بسیار آزادتر و رهاتر انتخاب کنند. با این حال انتخاب با شماست. بسته به وزن و جثه ای که دارید می توانید از کمربند استفاده کرده یا قید استفاده از آن را بزنید.

 

6. کاپشن ها و پالتو ها

احساس سرما و ورود به فصل زمستان، طیف وسیعی از پالتو ها و کاپشن ها را مقابل شما قرار می دهد که برای داشتن یک استایل کژوال زنانه مناسب هستند. از پالتو ‌های خز دار گرفته تا کاپشن ‌های جین، از پالتو های مخملی گرفته تا کاپشن های بافتنی، همه و همه برای یک استایل کژوال زیبا و جذاب مناسب هستند. اگر آنها را به صورت تک ‌رنگ انتخاب می کنید، می توانید هر کدام را با رنگ سفید تی شرت یا شلوار خود ترکیب کنید. در نهایت بهترین ظاهر ممکن را برای خود رقم خواهید زد و مشابه سوپر مدل های مشهور لباس به تن خواهید نمود.

 خرید کاپشن و پالتو زنانه 

جمع بندی نهایی

برای خرید لباس کژوال جهت ساخت استایل کژوال زنانه، می توانید سری به فروشگاه بانی استایل بزنید و یک کمد مملو از لباس های متناسب و جذاب ایجاد کنید. استایل کژوال ایرانی و خارجی، محبوب ترین و زیباترین استایل در بین افراد مشهور است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *